Grupa IMS jest liderem w produkcji i sprzedaży mebli tapicerowanych i drewnianych w niemal wszystkich segmentach rynku przemysłu meblarskiego w Europie. W ofercie znajdują się kompletne rozwiązania do pomieszczeń mieszkalnych, biurowych, jadalni i sypialni. Do grupy IMS należą spółki IMS Sofa oraz IMS Helvetia, które ściśle ze sobą współpracują. Dzięki synergii spółek możliwe jest optymalizowanie procesów produkcyjnych i logistycznych, rozwój technologiczny oraz wzajemna promocja produktów. Grupa IMS ma w swoim portfolio marki Bydgoskie Meble, Etap Sofa, Be Type, IMS Helvetia.

Kanapa to centrum domowego życia.

Kiedy rodzina jest najważniejsza, potrzeba wystarczająco dużo miejsca, żeby być blisko.

Skąd to wiemy? Z doświadczenia. Robimy meble od 1884 roku.

Nasi rzemieślnicy, jak dawniej, ręcznie formują i szyją szlachetne skóry ze sprawdzonych garbarni. Każdy błam ma swój indywidualny charakter, grubość i połysk. Tak jak każda kanapa z naszych kolekcji. I każda rodzina, która postawi ją w swoim salonie.

Rozumiemy to doskonale.

Dlatego nasze kanapy – solidne i obszerne, są równocześnie zaskakująco lekkie i mobilne. Modułowe meble możesz przestawiać, powiększać albo zmniejszać. Dopasujemy się do ciebie. W końcu życie nie stoi w miejscu, a potrzeby rodziny z czasem się zmieniają. Nie musisz zmieniać kanapy, żeby zawsze mieć przestrzeń, w której możesz się zatrzymać i po prostu cieszyć się czasem z tymi, których kochasz.

Klasyczne formy, łagodne linie oparć i podłokietników, miękkie siedziska

– to idealna rama dla długich rozmów pod kocem, przy gorącej herbacie. A kiedy gościom jest tak wygodnie, że chcą zostać dłużej – przyda się sprytnie ukryte miejsce do spania. Każdy znajdzie tu dla siebie miejsce. Swoje ulubione.